news

Google Goggles wyszukają teraz bez konieczności robienia zdjęcia

Ostatnia aktualizacja Gogli od Google wprowadziła możliwość automatycznego rozpoznawania obiektów uwiecznionych na fotografii. Teraz twórca Gmaila poszedł o krok dalej i umożliwił skanowanie wszystkie, co pojawi się w obiektywie smartfona bez konieczności robienia zdjęcia. 

Obecnie po uruchomieniu Goggles dostaniemy cztery opcje do wyboru. Tryb Snapshop nie jest niczym nowym, Continous pozwala na rozpoznawanie tekstu, logotypów i wielu innych obiektów w locie, dzięki Load Image będziemy mogli zbadać zrobione wcześniej zdjęcie lub wgrany plik graficzny, zaś History pokaże historię dotychczasowych wyszukiwań.

W Goggles poprawiono również umiejętność rozpoznawania tekstu, dzięki której teraz rozczytanie bazgrołów młodszej siostry lub nawet recepty od lekarza nie powinno stanowić problemu. Z najnowszych funkcji cieszyć się będą użytkownicy smartfonów z systemem operacyjnym Android 2.3 i nowszym. [Android Market, Phone Scoop]

podobne treści

  • No

    Funkcja nie do końca wiadomo po co? Działa dziwnie. Niby coś się dzieje ale nie wiadomo kiedy i jak. Trzymasz telefon przed obiektem, który chcesz zaskakiwać i czekasz i czekasz i czekasz. I co i nic. Nagle robisz ruch telefonem i program się budzi robiąc zdjęcie przypadkowego fragmentu ściany. W efekcie stara metoda daje sukces za każdym razem, nowa prawie nigdy.