newsWiadomość główna

Google Glasses na nosie Sergeya Brina


Prawdziwy wygląd Google Glasses, czy też na razie ich prototypu, nie jest wcale tak zachwycający, jak próbowano nam wmówić w ich reklamowych renderach. Na małą, charytatywną pohulankę w nietypowych okularach na nosie wybrał się współtwórca flagowej wyszukiwarki giganta – Sergey Brin.

Nie martwcie się (a może to tylko ja?), choć powyższe zdjęcie jest w pełni prawdziwe i prezentuje rzeczywisty wygląd prototypu Google Glasses w jego obecnym stadium rozwoju, to jednak trudno przypuszczać by miał być to ostateczny kształt naszpikowanych technologią bryli giganta z Mountain View.

Całość prezentuje się bowiem na razie dość mało reprezentatywnie, prowizorycznie i najzwyczajniej w świecie… brzydko, trochę jakby z niepotrzebnych rupieci zmontował ją samodzielnie w zaciszu swego prywatnego garażu jakiś domorosły majsterkowicz. Trochę. W oczy rzuca się przede wszystkim dużo grubszy niż na renderach mini-wyświetlacz, będący jednocześnie jedynym szkiełkiem, który według gości imprezy zaszczyconej obecnością słynnego Rosjanina najwyraźniej działał, emanując różnymi kolorowymi światełkami. I to chyba nie dla picu.

Cóż, póki co – nie wiemy czy Sergey Brin rzeczywiście zaznał odrobiny Augmented Reality w swych okularach Google Glasses, ale chyba możemy pokusić się o małą, raczej niewiążącą ocenę ich designu. Co więc o nim myślcie?

[gizmodo us, pocketnow]

podobne treści