newswynalazki

Google Glass wracają? Okulary otrzymały pierwszą od dwóch lat aktualizację

Kiedy ponad pięć lat temu Google prezentowało prototyp Google Glass, wydawało się, że przyszłość zmierzać będzie dokładnie w kierunku wytyczonym przez to urządzenie. Minęło jednak kilka lat, a informacje na temat tego projektu przycichły. Teraz jednak okulary otrzymały aktualizację oprogramowania. Czyżby była to zapowiedź powrotu tego urządzenia?

Po początkowych medialnych zachwytach, a nawet rozpoczęciu testowej sprzedaży, projekt Google Glass stał się dla Google pewnym problemem. Pojawiły się kontrowersje związane z prywatnością, użytkownicy paradujący z kamerami na głowach spotykali się na ulicach z niechęcią, doszło do kilku incydentów. Ostatecznie Google zakończyło sprzedaż Explorer Edition i stwierdziło, że choć nie wycofuje się z projektu, musi przestudiować zdobyte podczas testów doświadczenia i ewentualnie zmienić jego charakter. Firma zapowiedziała, że wciąż zamierza wprowadzić na rynek sprzęt tego typu, nie podała jednak żadnych konkretów.

Było to dwa lata temu, od tamtego czasu Google milczało w tej sprawie. Aż do teraz, kiedy to pojawiła się aktualizacja XE23 dla Google Glass.

Nowa wersja oprogramowania okularów Google, oprócz eliminacji błędów i drobnych poprawek, przynosi także nowe funkcje. Google Glass mogą teraz zostać sparowane przez Bluetooth z klawiaturami i myszkami, a jak podaje Android Police, po zainstalowaniu aktualizacji i ponownym uruchomieniu okularów, pojawi się kursor podłączonej myszki. Zaktualizowana została też aplikacja MyGlass, dzięki której możliwe jest podłączenie okularów ze smartfonem pracującym pod kontrolą Androida, która teraz wspiera Androida 5.1 i nowsze wydania. Aktualizacja przyniosła też możliwość synchronizowania powiadomień, tak jak w przypadku Android Wear.

Wydanie aktualizacji po tak długiej przerwie rzeczywiście świadczy o tym, że Google jednak nie porzuciło całkowicie projektu Google Glass. Można jednak jedynie zgadywać, czy jest to wstęp do prezentacji ich nowej wersji.

podobne treści