bizneswynalazki

Google: drony Wing będą dostarczać przesyłki do roku 2017

Kiedy w ubiegłym roku zespół Google X lab prezentował swój projekt o nazwie Wing, wydawać się mogło, że Mountain View jest trochę do tyłu w stosunku do konkurencji jeśli chodzi o badania nad dronami. Nic bardziej mylnego. David Vos, manager tego projektu twierdzi, że latające skrzydła Google będą dostarczały przesyłki już w 2017 roku.

Słowa Vosa przywołuje serwis Tech Times. Według niego Alphabet, nowa spółka-matka Google, prowadzi właśnie intensywne rozmowy z Federalną Administracją Lotnictwa (FAA) w sprawie wymagań i odpowiednich pozwoleń, które miałyby zaowocować tym, że już w ciągu dwóch lat urządzenia te zaczną regularnie dostarczać przesyłki.

„Naszym celem jest stworzenie komercyjnego przedsięwzięcia do roku 2017,” stwierdził Vos podczas konferencji poświęconej ruchowi lotniczemu, jaka odbyła się w Waszyngtonie.

Szef projektu Wing dodał też, że system pozwalający na identyfikację dronów i utrzymujący je w bezpiecznej odległości od innych pojazdów latających powinien być gotowy w ciągu dwunastu miesięcy. Rejestr dronów, jaki amerykański rząd chce wprowadzić jeszcze w tym roku, ma być pierwszym krokiem w kierunku implementacji systemu kontroli ruchu dla bezzałogowców.

Na razie nie wiadomo dokładnie za pomocą jakich urządzeń Google zamierza realizować w przyszłości dostawy, ale biorąc pod uwagę dotychczasowe eksperymenty firmy prowadzone w Australii i Kalifornii, będzie to chyba konstrukcja oparta właśnie na projekcie Wing, czyli latające skrzydło zdolne do pionowego startu i zawiśnięcia w powietrzu.

podobne treści