news

Google: codziennie sprzedaje się 160 tysięcy telefonów z Androidem

Na środowej imprezie zorganizowanej na cześć Droida X, wiceprezes Google powiedział, że codziennie sprzedaje się i aktywuje co najmniej 160 tysięcy smartphone’ów z ich systemem. Oznacza to, że od lutego popyt na nie zwiększył się ponad pięciokrotnie.

Sprzedaż androidofonów poszła mocno w górę w zeszłym miesiącu, kiedy to zostały wypuszczone na rynek telefony Droid Incredible oraz HTC Evo 4G. Popyt na telefony z Androidem na pokładzie przekłada się również na rozwój Android Market – miesiąc temu na konferencji I/O Google twierdził, że w ofercie jego sklepu znajduje się około pięćdziesięciu tysięcy tytułów. Obecnie ta liczba urosła do 68 tysięcy. Jeśli tempo wzrostu zostanie zachowane, to w sierpniu ilość aplikacji przekroczy magiczną barierę stu tysięcy.

Trzeba przyznać, że Google nie oddaje pola Apple’ówi w walce o serca i telefony komórkowe zwykłych śmiertelników. Oby tak dalej. [cnet]

podobne treści

  • norbvlo

    Hehe a gdzie w tym wszystkim jest Microsoft?!…Mam nadzieję iż Google z Chrome OS(zapewne nie tak od razu) również sporo namiesza;)..