aplikacjenews

Google chce konkurować z LinkedIn

Od jakiegoś czasu krążyły plotki, że Google pracuje nad platformą ułatwiającą ludziom poszukiwanie pracy. Google Hire, bo tak została nazwana zaprezentowana dziś usługa, stanie się niewątpliwie bezpośrednią konkurencją dla należącego do Microsoftu LinkedIn.

Google Hire ma ułatwić komunikację z kandydatami na dane stanowisko poprzez integrację z Gmailem oraz synchronizację danych pomiędzy Hire a innymi usługami Google. W Hire można na przykład ustalać terminy rozmów kwalifikacyjnych czy zapisywać w Kalendarzu zaproszenia na nie. Usługa będzie też spięta z arkuszami kalkulacyjnymi Google, w których będzie można wizualizować i analizować dane na temat kandydatów do pracy.

To na razie trochę mało by konkurować bezpośrednio z LinkedIn, który jest obecnie największym serwisem tego typu, ale Hire będzie dopiero rozwijało skrzydła. Na razie rozwijane jest z myślą o amerykańskich firmach zatrudniających do tysiąca pracowników, więc zanim wejdzie na rynek globalny jeszcze trochę czasu minie. Ale wtedy integracja z pozostałymi usługami Google może okazać się czynnikiem, który bardzo ułatwi Hire opanowanie dużej części globalnego rynku.

podobne treści