news

Google boi się Siri i nie uważa, że dominuje na rynku wyszukiwarek

Czy Google ma pozycję dominującą na rynku wyszukiwarek internetowych? Przesłuchiwany przez senacką komisję do spraw sądownictwa Eric Schmidt twierdzi, że tak nie jest i wymienia potencjalnych konkurentów.

Pracujący w przeszłości dla takich firm jak Sun, Novell czy Apple Eric Schmidt stanął we wrześniu przed amerykańską komisją mającą zbadać, czy Google nie wykorzystuje swojej pozycji niezgodnie z prawem. Członek zarządu Google odpowiedział politykom w liście, którego pełną treść możecie poznać dzięki Dokumentom Google.

Schmidt stwierdził w liście, że pomimo posiadania większości rynku wyszukiwarek, nie może być nazwany dominantem. Wśród zagrożeń dla Google.com wymienił między innymi portale społecznościowe Facebook oraz Twitter i asystenta głosowego Siri – tego samego, którego obecnością we własnych telefonach nie był zainteresowany głównodowodzący Androida, Andy Rubin.

Pytanie za sto punktów brzmi: czy Schmidt naprawdę uważa najnowszą, potrafiącą przetworzyć analogowy głos w cyfrowe zapytanie usługę firmy Apple za godnego konkurenta, czy jedynie chce, by mogący dobrać się do skóry Google politycy w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej myśleli, że tak właśnie jest i dali mu spokój? [Google, NeoWin, AppleInsider]

podobne treści

 • fi_dell

  Tak na prawdę boi się Bing. Wspomina o nim w tekście 77 razy. O Siri tylko 17.

 • grasco

  Tyle że Gizmodo musi jak najbardziej wspomnieć o Apple w swoich ‘artykułach’

 • soniak

  i dobrze, bo żaden inny portal tego nie robi!!

 • Levon Yemenjyan

  @fi_dell: Bing jest do bani :/

 • supersonico

  Hahaha, a co to jest Bing?!
  Google może zbierać się z rynku bo prędzej czy później Apple go wyprze ;D

 • spadajstara

  Rozumialbym takie przesluchanie jezeli chodzi o platne uslugi ale nie rozdawana za darmo… a kto mnie zmusi do uzywania google ? Poczte tez mam gdzie indziej, uzywam symbiana o google tylko czytam … no to o co chodzi ?

 • adam.gierszewski

  Przewaga Google jest naprawdę widoczna i niebagatelna! J

  http://i.imgur.com/lttnt.jpg

 • skxrapomedyk

  Chcecie tego czy nie – taka jest prawda, google jest najlepszą wyszukiwarką. Próbowałem rozsławionego DuckDuckGo, yahoo i kilku innych ale Google ma najlepsze wyniki, no i ta wspaniała autokorekta (czasami zawodzi ale zwykle złapie ci wszystkie skróty, rozwinięcia, wyrazy napisane razem, z kreską…