gadżety

Gogle PlayStation VR zadebiutują w październiku

W tym roku na rynku zadebiutuje całkiem sporo gogli VR. Niektóre, tak jak na przykład Oculus Rift, pojawić się mają już niebawem. Inne, jak gogle przeznaczone do współpracy z PlayStation 4, zadebiutują jesienią.

Sony pochwaliło się planowaną datą premiery zestawu PlayStation VR, czyli gogli, które mają umożliwić zabawę w pełnym wirtualnym otoczeniu przy pomocy konsoli japońskiej firmy. Podczas wczorajszej prezentacji firma zapowiedziała, że ich gogle wejdą do sprzedaży w październiku i będą kosztowały 400 dolarów. Niestety nie jest to całkowita cena, jaką zapłacić będą musieli właściciele PlayStation 4, jeśli chcą korzystać z możliwości zabawy w wirtualnej rzeczywistości – gogle PlayStation VR wykorzystywać będą do działania również PlayStation Camera, która sprzedawana jest oddzielnie za 60 dolarów.

Przy okazji dowiedzieliśmy się kilku szczegółów technicznych na temat gogli przygotowywanych przez Sony. Wyposażone będą one w ekran OLED o przekątnej wynoszącej 5,7 cala i rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. Obraz odświeżany będzie z częstotliwością do 120 Hz, a pole widzenia ma wynosić 100 stopni.

Sony nie pochwaliło się natomiast grami, jakie zadebiutują w październiku wraz z PlayStation VR. Firma zapowiedziała jednak, że właśnie z myślą o swoim zestawie VR wraz z EA i Lucasfilm pracuje nad grą z serii Battlefront.

 

podobne treści