newssmartfony

Gładkie Optimus One i Chic od LG

Komórki będą działać na Androidzie 2.2, czyli wyczekiwanym Froyo. LG postanowił je nazwać „Optimus”, a przy okazji nas doinformować, że po łacinie to znaczy „najlepszy”. Po czym pokpili sprawę, nie dodając łacińskich liczebników porządkowych, tylko kombinując z nazwami Optimus One i Optimus Chic.

One to sztandarowy model nowej linii telefonów LG, która „chce stawić wyzwanie stwierdzeniu, że jeden model telefonu zaspokoi potrzeby każdego konsumenta”. Otrzymamy więc wybór jak w supermarkecie, tylko parametrów nowych komórek LG nie chce zdradzić.

Wiadomo tylko na pewno, że One i Chic pojawią się z wgranym najszybszym Androidem Froyo. Do serii należy już zaprezentowany LG Optimus GT540, a kolejny  pojawi się zapewne Optimus Z, który na koncie LG na Flickr można obejrzeć z nazwą CYON, używaną w Korei.

LG przypomina w tej samej notce prasowej, że w tym roku wypuści na rynek pierwszy tablet swojej produkcji. Będzie on działał  na platformie Android i ma oferować „zupełnie nową jakość doznań” korzystania z tabletu. Grrr. [Kat Hannaford/giz]

podobne treści