tablety

Gigantyczny tablet Ballmera wkrótce w sprzedaży

Steve Ballmer ma tablet z Windows 8 o przekątnej ekranu 80 calu. Pozbył się swojego telefonu, nie korzysta z notatek. Tablet jest dotykowy i wisi na ścianie.”

To nie jest opis z jakiegoś portalu plotkarskiego, taki obraz biura CEO Microsoftu przekazał dziennikarzom wiceprezes giganta z Redmond Frank Shaw. Choć Steve Ballmer może i wygląda imponująco, machając rękoma przed ścianą w swoim gabinecie, nie to jest to najważniejsza wiadomość. Najważniejsze jest to, że Microsoft zamierza sprzedawać tablety takiej wielkości.

Co prawda na początku tylko klientom korporacyjnym, ale perspektywa jest i tak kusząca. „Na chwilę obecną to nie jest rzecz dla zwykłych konsumentów, ale z historii wiemy, że właśnie w ten sposób zaczynały wszystkie sprzęty,” mówi Shaw. Dotykowy ekran o przekątnej 80 cali musi być dziś potwornie drogi dlatego na taką zabawkę stać będzie na początku tylko całkiem dobrze prosperujące przedsiębiorstwa. Ale z czasem ekrany takie będą robić się coraz tańsze i pojawiać się będą w coraz większej ilości domów.

Naścienny tablet Ballmera nie jest wyposażony w ekran produkcji Sharpa, który to był prezentowany przez Microsoft na Consumer Electronics Show w Las Vegas. Shaw wyjaśnił, że model promowany przez Microsoft, będzie innego producenta, ale będzie pracował pod kontrolą Windowsa 8.

[Wired UK]

podobne treści