news

Genialny Anglik spowolnił ruch uliczny przed domem, instalując karmnik dla ptaków

63-letni Ian Magee z Williton w hrabstwie Somerset skonstruował karmnik
dla ptaków, który ma ten sam rozmiar, kształt i jasnożółty kolor, co
brytyjskie fotoradary. Chciał skłonić współobywateli do zwalniania na
drodze przed jego domem, gdzie obowiązuje notorycznie łamane
ograniczenie prędkości do 30 mil na godzinę. Wielu zmotoryzowanych jedzie tu dwukrotnie prędzej, niż powinni, co naprawdę denerwuje emeryta i innych mieszkańców okolicy.

Wspaniały pomysł był strzałem w dziesiątkę! Na największej drodze w miasteczku zwalniały nawet karetki i wozy policyjne, a lokalne ptactwo też jest zadowolone, ponieważ Magee regularnie wkłada do środka karmnika jedzenie. Przed wandalami żółte pudełko chroni kamera przemysłowa.

Oczywiście sielanka nie mogła trwać długo i poczynaniami mężczyzny zainteresowały się władze gminy. Emeryt dostał pismo, a w nim nakaz „zdjęcia nielegalnie zainstalowanego fotoradaru”. Argumenty gminy są jednak wyjątkowo słabe, urzędnicy przebąkują o „łamaniu ładu przestrzennego”. Tymczasem karmnik bardzo dba o ład przestrzenny, zapobiegając wypadkom! Poza tym wisi na prywatnej działce i wcale nie jest radarem.

Magee spędził w garażu tydzień, by dopracował idealny karmnik ze sklejki. Naśladowcom radzi, by szczególnie starannie podejść do doboru właściwego koloru żółtej farby. To klucz do tego, by nadać budce autentyczny wygląd, a więc i klucz do sukcesu. [Daily Mail]

podobne treści

 • Krzysztof Wiśniewski

  Piękne, Też taki zrobię. Dzięki za podpowiedź. Wprawdzie u mnie pod domem ruch nie jest specjalnie szybki, ale dowcip przedni. Krzysztof, kwis.abcdw.pl

 • P_SZ1

  Pomysł naprawdę godny naśladowania, Też pomyśle nad takim wynalazkiem.

 • pit1000

  Poprawcie tekst, wygląda jak z translatora :)

 • dgftvhxdthst

  Nie miał bym nic przeciwko gdyby nasze władze miejskie poinstalowały kilka tysięcy takich karmników.