tablety

Genesis Prime czyli co można kupić za 80 dolarów

Tanie tablety nie są niczym nowym, sprzedawano je nawet w Biedronce. Jednak zazwyczaj można spodziewać się, że takie urządzenie będzie wyposażone w ekran oporowy, słaby procesor i starego Androida. Jednak nie musi tak być. Firma Ematic postanowiła stworzyć siedmiocalowy tablet Genesis Prime, który pozwoli w pełni cieszyć się Androidem 4.1. Wszystko za niecałe 80 dolarów.

Co można zmieścić w urządzeniu, które kosztuje mniej niż 300 złotych? Na pewno nie będzie to demon prędkości, ale za takie pieniądze można otrzymać całkiem sporo. Tablet Genesis Prime wyposażony jest w procesor 1,1 GHz, 4GB pamięci wewnętrznej, kamerę VGA i siedmiocalowy, pojemnościowy ekran o rozdzielczości 800 na 480, wspierający technologię multitouch. Jeśli oferowane przez Genesis Prime 4GB pamięci to za mało, można rozszerzyć je o 32 GB za pomocą kart microSD lub wykorzystać oferowane przez firmę 5 GB przestrzeni dyskowej w chmurze.

Ponadto w obudowie (która ma być dostępna w wielu kolorach) znalazło się miejsce dla modułu, portu USB 2.0, wyjścia słuchawkowego 3.5 mm oraz akumulatora zapewniającego 4.5-godzinny czas pracy na jednym cyklu ładowania.

Ponieważ Genesis Prime jest certyfikowany przez Google, potencjalni użytkownicy będą mieli pełen dostęp do Google Play a wszystkie aplikacje, przynajmniej w teorii, powinny na nim działać. Zupełnie inną sprawą jest ich wydajność. Ale do podstawowych zastosowań, takich jak odbieranie poczty elektronicznej, przeglądanie stron internetowych czy oglądanie filmów, tablet ten powinien w zupełności wystarczyć.

Wyposażeniu Genesis Prime daleko jest do możliwości iPada mini, Nexusa 7 czy choćby Kindle Fire, ale 80 dolarów to bardzo uczciwa cena za podstawowy tablet.

podobne treści