smartfony

Geeksphone zapowiada high-endowy smartphone z Firefox OS

Geeksphone, hiszpański producent, który jako pierwszy zbudował telefon oparty na Firefox OS, zamierza rozszerzyć swoją ofertę. O ile pierwsze dwa urządzenia, Keon i Peak, przeznaczone były przede wszystkim dla deweloperów, kolejny model ma być już urządzeniem z wyższej półki.

Zapowiada się więc mała rewolucja. I rzeczywiście, urządzenie, o którym na razie nie wiadomo jeszcze zbyt wiele, nazwane zostało przez Hiszpanów Revolution. Ma o być smartphone o dużych możliwościach, który pozytywnie zaskoczy swoją ceną.

„Jesteśmy pewni, że zaskoczy wszystkich swoją wysoką wydajnością,” stwierdził współzałożyciel Geeksphone Javier Aguera. „Będzie też bardzo konkurencyjny cenowo.”

Na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat konkretnych podzespołów, jakie się w nim znajdą, ale pojawiły się plotki, że będzie wyposażony w procesor Intela oraz ekran dotykowy o przekątnej 4,8 cala. Użytkownicy będą mieli możliwość wyboru, czy chcą żeby ich Revolution działał pod kontrolą Androida, czy Firefox OS. Data premiery urządzenia nie jest została jeszcze podana.

Premiery smartphone’ów Keon i Peak okazały się być dużym sukcesem małej hiszpańskiej firmy – pierwsze partie tych urządzeń sprzedały się w ciągu kilku godzin. Miejmy nadzieję, że Revolution powtórzy ten sukces.

podobne treści