design

Gdzie powinno stanąć krzesło najeżone jak jeżozwierz?

Na szczęście Wild Chair to tylko prototyp mebla wymyślony przez J.C. Karicha i Pauline Jamilloux z pomocą studentów Massachusetts Institute of Technology. Inaczej musielibyśmy stać się bardzo ostrożni za każdym razem, gdy siadamy. Oto opis wyimaginowanego gatunku:

Dzikie Krzesło (salvaticus cathedra) należy do najbardziej drapieżnych rodzajów mebli do siadania. Wyróżniają się czterema kończynami oraz brakiem ogona. Osobniki prowadzą samotny tryb życia, ale czasem łączą się w stada. Mają silny instynkt terytorialny. Zamieszkują gęsto zaludnione obszary ziemi, co sprawia, że często popadają w konflikty z ludźmi.

Najeżone kolcami krzesło rozpoczęło żywot jako zwykły mebel z kolekcji Ikei. W oparcie wbudowano jednak ostre drewniane kolce, które wysuwają się wtedy, gdy czujniki w krześle wykryją, że ktoś zamierza na nim usiąść.

Aby uniknąć ukłucia, trzeba oswoić krzesło, podchodząc do niego powoli i czule gładzić. Przyda się więc doświadczenie w głaskaniu jeżozwierzy. [J.C. Karich, FastCo Design]

podobne treści