news

Gdy pogrzeb jest daleko, linie lotnicze nam pomogą

Gdy ktoś bliski umiera daleko, nie jesteśmy zostawieni sami sobie. Linie lotnicze pomogą nam dotrzeć na pogrzeb, często oferując tańsze bilety.

Linie lotnicze pobierają wysokie opłaty za rezerwację biletów na 7 dni przed odlotem. Nie tyczy się to jednak lotów żałobników, którzy chcą dotrzeć na pogrzeb bliskiej osoby. Linie lotnicze oferują nie tylko zniżki na przeloty, ale często ułatwiają rezerwację na bardziej obleganych trasach.

Trzeba jednak pamiętać, że takie bilety nie są zazwyczaj oferowane przez internet. Dlatego warto zadzwonić bezpośrednio do obsługi linii lotniczej, lub do biura podróży. Trzeba przy tym zaopatrzyć się w odpis aktu zgonu i, często, w telefon i adres biura usług pogrzebowych.

Zniżki na przelot mogą wynosić około 10%, ale zależy to od linii lotniczej. Od przewoźnika zależy też, czy zaoferuje nam taki lot tylko na pogrzeb najbliższych, czy również dalszych krewnych. Warto jednak pamiętać, że przy tak szczególnych, tragicznych wydarzeniach, linie lotnicze będą nam służyć pomocą. [Wikipedia, eHow]

Zdjęcie: Flickr/PolandFMA

podobne treści

  • Anonim

    bardzo ciekawe, nie mialam o tym pojecia… bereavement flight – ciekawa nazwa