film

Gary Oldman o Gwiezdnych Wojnach: Tak, pytali

Jasne, że w tym momencie castingi muszą być brane z przymrużeniem oka. Jednak większość obejmuje aktorów starających się o rolę w filmie J.J. Abramsa, jak na przykład Saoirse Ronan czy Michael B. Jordan. Co się jednak dzieje, gdy to reżyser dzwoni do aktora, który ma taką renomę, że nie musi się pojawiać na castingu i po prostu oferuje mu się rolę? Jak najbardziej takie sytuacje mają miejsce. I ciężko wyobrazić sobie kogoś lepszego w tym fachu, niż Gary Oldman.

Aktor przyznał, że twórcy odpowiedzialni za Gwiezdne Wojny: Epizod VII zgłosili się do niego, pytając, czy nie zagrałby w ich filmie. W wywiadzie ze Sky Movies aktor, zapytany przez dziennikarza o Gwiezdne Wojny odpowiedział:

Tak, dzwonili. Uwierzę, jak będę wracał z planu w samolocie powrotnym do domu. Wiesz, umowa nie jest wypełniona do tego momentu. Pytali, to prawda.

Jeśli Gary Oldman zdecydowałby się na wystąpienie w tym filmie, miałby w filmografii, obok Batmana, Harry’ego Pottera, Planety Małp i wielu innych, kolejną ogromną serię. Wiadomość o tym, że twórcy Epizodu VII rozmawiali z Oldmanem pojawia się niedługo po tym, jak Carrie Fisher potwierdziła, że na siódmą część sagi powróci wielka trójka z oryginalnej trylogii, czyli Han Solo, Luke i Leia.

Nad filmem, obok Abramsa i Lawrence Kasdana, pracują operator Dan Mindel (Mission: Impossible III, Star TrekW ciemność. Star Trek), scenografowie Rick Carter (LincolnAvatar, Forrest Gump) i Darren Gliford (NiepamięćTRON: Dziedzictwo), projektant kostiumów Michael Kaplan (W ciemność. Star TrekMission: Impossible III,Podziemny Krąg). Za efekty specjalne odpowiadać będą Chris Corbould (SkyfallMroczny rycerz powstajeIncepcja) i Roger Guyett (W ciemność. Star TrekPiraci z Karaibów: Na krańcu świata,Gwiezdne wojny: Epizod III Zemsta Sithów), a za dźwięk Ben Burtt (LincolnWall-EGwiezdne Wojny: Epizody I-VI), Gary Rydstrom (Park JurajskiSzeregowiec RyanToy StoryMission: Impossible – Ghost Protocol), Matthew Wood (W ciemność. Star TrekMistrzAż poleje się krew). Producentami są Kathleen Kennedy, J.J. Abrams i Bryan Burk, a producenci wykonawczy to Tommy Harper (Mission: Impossible – Ghost ProtocolJack RyanW ciemność. Star Trek) i Jason McGatlin (Przygody Tintina,Wojna Światów). John Williams powraca, by stworzyć ścieżkę dźwiękową do Gwiezdnych Wojen: Epizod VII. Premiera zaplanowana jest na 18 grudnia 2015 roku.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści