newssmartfony

Garść informacji o procesorze Samsung Exynos 5


Kilka dni temu pojawiła się plotka, że Samsung Galaxy S III będzie wyposażony w autorski procesor koreańskiego giganta – czterordzeniowy Exynos 5. Wczoraj zaś, co być może także istotne w wypadku GSIII, portal Hexus zaprezentował kilka detali dotyczących jego dwurdzeniowego odpowiednika.

By przesadnie nie owijać w bawełnę i nie zasypywać niepotrzebnymi wywodami: chip ma zawierać w sobie dwurdzeniowy procesor ARM Cortex A15 oraz silnik graficzny (GPU) Mali-T604, zdolny do renderowania pikseli z szybkością 2,1 GPixel/s. Ma też pojawić się w dwóch wersjach o różnej częstotliwości taktowania  – wynoszącej odpowiednio 1,7GHz i 2GHz. Ponadto, chipset ma wspierać moduły: USB 3.0, SATA 3.0 i LTE, a także umożliwiać wyświetlanie obrazu aż do rozdzielczości WQXGA (2560×1600). Czyli naprawdę bardzo, bardzo przyzwoicie. Świetnie.

Co więcej – według testów przeprowadzonych przez redakcję portalu Hexus – dwurdzeniowy chip Exynos może osiągać w pracy lepsze rezultaty od swego czterordzeniowego kuzyna, a także m.in. od procesorów Nvidia Tegra 3 i najnowszego Qualcomm Snapdragon S4. Jego debiut w jakimkolwiek urządzeniu zapowiada się więc niezwykle interesująco.

Kto wie, może zamiast słabszego chipsetu z aż czterema rdzeniami w najnowszym Samsung Galaxy S III pojawi się jego dwurdzeniowy braciszek. Oby, jeśli tylko powyższe informacje są w pełni prawdziwe, nie było to tylko pobożne życzenie.

[hexus, slashgear]

podobne treści