smartfony

Galaxy S7 jedynym urządzeniem Samsunga z zakrzywionym ekranem zaplanowanym na przyszły rok?

W tym roku Samsung postawił na zakrzywione ekrany i zaprezentował aż dwa tego typu urządzenia. Jeśli jednak wierzyć plotkom, w przyszłym roku zakrzywiony ekran otrzyma tylko Samsung Galaxy S7 Edge.

W 2014 roku koreańska firma wprowadziła do sprzedaży phablet Galaxy Note Edge, którym zapoczątkowała serię urządzeń z zakrzywionym ekranem. W tym roku dołączyły do niego już dwa urządzenia, najpierw Galaxy S6 Edge z 5,1-calowym wyświetlaczem, a kilka miesięcy później phablet Galaxy S6 Edge+. Jak donosi SamsungViet koreańska firma w przyszłym roku zamierza jednak wypuścić już tylko jedno urządzenie z zakrzywionym ekranem, którym ma być Samsung Galaxy S7 Edge.

Z czego może wynikać taka decyzja? Co prawda na razie są to tylko plotki, ale można podejrzewać, że jeśli rzeczywiście zostanie ona podjęta, zapadnie na podstawie doświadczeń ze sprzedaży dotychczasowych urządzeń tego typu. A te są droższe od praktycznie takich samych modeli z płaskim ekranem aż o kilkaset złotych. Zapewne Samsung Galaxy S7 Edge nie będzie jedynym smartphonem z serii i, tak jak w tym roku, koreański flagowiec oferowany będzie w dwóch wersjach, również z płaskim ekranem. Dokładna data premiery, jak i sprecyzowana specyfikacja techniczna pozostają na razie tajemnicą, ale debiutu urządzeń spodziewa się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

podobne treści