smartfony

Galaxy S IV – czy ustanowi kolejny rekord sprzedaży Samsunga?

Już jutro w Nowym Jorku na gali Samsung Unpacked 2013 zaprezentowany zostanie następca flagowego smartfona Koreańczyków. Mamy zatem ponad dobę, by zobaczyć, jak zmieniały się i rozwijały modele smartfonów Samsunga z serii Galaxy S.

Zacznijmy od początku, a więc modelu Galaxy S, znanego również jako GT-i9000, który pojawił się na rynku trzy lata temu. Osiągnął on sprzedaż powyżej 24 milionów egzemplarzy, z czego dziesięć milionów w pierwszych siedmiu miesiącach od premiery. W kwietniu 2011, Samsung zaprezentował Galaxy S II, który pobił wynik swojego poprzednika i sprzedał się w ponad czterdziestu milionach egzemplarzy. 10-milionowy kamień milowy SGS2 osiągnął o dwa miesiące szybciej niż pierwszy supersmartfon Samsunga. Ekran Super AMOLED Plus, który zastosowano w tym modelu, zachwycił użytkowników wyraźną poprawą szczegółowości obrazu. Innowacją był także dwurdzeniowy procesor i układ graficzny Mali-400MP4, dzięki którym smartfon mógł poradzić sobie z najbardziej wymagającymi mobilnymi grami.

W maju zeszłego roku pojawił się na rynku Samsung Galaxy S III. Smartfon został bardzo ciepło przyjęty przez użytkowników. Świadczyć o tym może rekordowo dobra (po raz kolejny) sprzedaż, która wyniosła aż 20 milionów egzemplarzy w zaledwie sto dni od premiery urządzenia. Gadżet wyposażono w szereg interesujących rozwiązań, takich jak: Smart Stay, który telefon sprawdza, czy użytkownik nadal na niego patrzy, S Beam ułatwiający udostępnianie plików przez zbliżenie dwóch telefonów. W ogólnym rozliczeniu, sprzedaż Galaxy S III przekroczyła już  czterdzieści milionów.

Tegoroczna gala Samsung Unpacked rozpocznie się 14 marca o godzinie 19:00 w Radio City Music Hall w Nowym Jorku (o północy z 14 na 15 marca czasu polskiego). Transmisja na żywo dostępna będzie na kanale YouTube Samsunga. Będziecie oglądać?

podobne treści