newssmartfony

Galaxy Note 7 wraca. Ale na razie tylko w Korei

Samsung Galaxy Note 7 sporo namieszał jesienią ubiegłego roku. Niestety nie tak, jak życzyliby sobie tego Koreańczycy. Wycofane z powodu problemów z akumulatorami urządzenie wraca na runek. Na razie w Korei Południowej.

Po wycofaniu ze sprzedaży Samsungów Galaxy Note 7 i ostatecznym odnalezieniu przyczyn problemów z jego akumulatorami, koreańska firma podjęła decyzję o wykorzystaniu niektórych ich elementów w innych urządzeniach oraz o odświeżeniu części zwróconych urządzeń i próbie ponownego wprowadzenia choć części z nich na rynek. To ostatnie już niebawem nastąpi. Przynajmniej w Korei Południowej.

Samsung uruchomi sprzedaż Galaxy Note 7 Fandom Edition już 7 lipca. Urządzenie ma pojawić się w ofercie trzech najważniejszych koreańskich operatorów sieci komórkowych w cenie poniżej 700 tysięcy wonów (613 dolarów). Początkowo na rynek ma wrócić około 400 tysięcy sztuk smartphone’ów.

Jak nietrudno się domyślić, Samsung Galaxy Note 7 Fandom Edition wyposażony jest w inną baterię niż wtedy, gdy urządzenie po raz pierwszy pojawiło się w sprzedaży, a jej pojemność zmniejszono do 3200 mAh. Odnowione egzemplarze otrzymają też Androida 7.0 Nougat, a nie, jak wcześniej, Androida 6.0. Marshmallow.

Na razie nie wiadomo, czy odświeżone Galaxy Note 7 trafi na inne rynki. Można przypuszczać, że tak, ponieważ Samsung ma jeszcze dysponować łącznie 3 milionami takich urządzeń. Nie wiadomo jednak jakie dokładnie wobec nich plany ma Samsung, ani tym bardziej kiedy się tego spodziewać.

podobne treści