designwtf

Frapujące opakowanie do jajek po rosyjsku

Projektanci z rosyjskiej agencji Kian wymyślili karton Gogol Mogol do przechowywania jajek, który także sam owe jajka gotuje. Działa jak granat! Czy to ma prawo się udać?

Teoria jest następująca: Wystarczy wyciągnąć „zawleczkę” łączącą dwie części opakowania wykonanego z warstw specjalnego kartonu z recyclingu, a w środku zacznie się dokonywać reakcja chemiczna prowadząca do ścięcia białka (i być może żółtka).

Nie wiadomo, kiedy takie opakowanie będziemy mogli przetestować, ponieważ Gogol Mogol to tylko koncepcja. A właściwie „aż” koncepcja, ponieważ projekt otrzymał główne wyróżnienie na konkursie organizowanym z okazji 20-lecia Europejskiego Stowarzyszenia Projektantów Opakowań do Żywności (EPDA).

Nazwa „Gogol Mogol” nawiązuje do popularnego rosyjskiego deseru. Szybki risercz w Internecie dowodzi, że danie występuje w kilku postaciach, w tym jako rodzaj alkoholizowanego sufletu oraz napoju alkoholowego z dodatkiem ubitej piany z białek. W każdym razie są w nim jajka i koniak, więc Gogol Mogol polecany jest na… ból gardła.

Wracając do opakowania na jajka, wydaje się mało prawdopodobne, że technologia znajdzie się w zastosowaniu. Jest mało ekonomiczna, niezbyt higieniczna, no i w końcu – nie zawsze jajko potrzebne jest nam w postaci ugotowanej.

Na szczęście kogel-mogiel można uzyskać z jaj w jakimkolwiek opakowaniu lub pomimo braku jakiegokolwiek opakowania.  [IndustryIntel, PDA-Europe]

podobne treści