Wiadomości promowane

Foxconn: Apple naciska, co robią inni?

Za złe warunki pracy w fabrykach Foxconnu najbardziej obrywa Apple. Czy słusznie? Trudno stwierdzić, odpowiedzialność jednego przedsiębiorstwa za warunki pracy panujące w innym jest raczej znikoma, ale Apple przynajmniej stara się wywierać na nich wpływ, żeby poprawić warunki pracy. A co na tym polu robią inni producenci składający zamówienia w Chinach?

Tim Cook wielokrotnie powtarzał, że Apple stara się wywierać nacisk w sprawie warunków pracy, co przekłada się na niezależne audyty warunków panujących w Foxconnie. Czy inne marki zlecające produkcję w Chinach mogą powiedzieć to samo? FWD zadało to pytanie największym firmom z branży.

I okazuje się, że większość z nich ma niewiele, lub nawet nic do powiedzenia na ten temat. Wyróżniają się odpowiedzi HTC i Microsoftu, jednak na dłuższą metę nie wynika z nich nic konkretnego. Samsung, Sony i Asus nie ustosunkował się w żaden sposób do pytań.

Wygląda na to, że znajdujące się na świeczniku Apple faktycznie stara się coś zrobić dla poprawy warunków pracy w Foxconnie, żeby zachować dobry wizerunek. A na pewno robią więcej niż wszyscy pozostali producenci.

[FWD]

podobne treści