news

Firefox będzie żyć, Google podpisał z Mozillą umowę na kolejne lata

Blog Mozilli przynosi świetną wiadomość nie tylko dla użytkowników jednej z najpopularniejszych przeglądarek na świecie, ale też internautów, którym nie jest obojętny rozwój i bezpieczeństwo w Sieci.

​Mozilla poinformowała nas o zakończeniu negocjacje z Google. Ich efektem jest podpisanie korzystnej dla obu stron umowy dotyczącej dochodów. Nowe porozumienie przedłuża współpracę w zakresie wyszukiwania z Google na co najmniej trzy najbliższe lata.

Gary Kovaks, szef Fundacji Mozilla tymi oto słowy skomentował zawarcie kolejnej umowy z wydawać by się mogło konkurencyjną firmą (choć sama Mozilla nią nie jest):

„Zgodnie z tym wieloletnim porozumieniem, Google Search pozostaje domyślną wyszukiwarką dla setek milionów użytkowników Firefoksa na całym świecie”.

Alan Eustace z Google dodał, że „Mozilla od wielu lat jest cennym partnerem Google i mamy nadzieję na kontynuację tej owocnej współpracy w przyszłości”. Sam będąc fanem Firefoxa (ostatnio również wersji mobilnej) bardzo ucieszyłem się na wieść o przedłużeniu współpracy, która na dobrą sprawę przedłuża również życie lisiej przeglądarki.

Szczegółowe ustalenia umowy handlowej zostały objęte standardową klauzulą poufności. [blog Mozilli]

podobne treści

  • Mintlinux12

    Do której przeglądarki jest tyle dodatków co w nozilli.Klasa sama w sobie i klasyka.

  • zmijoz

    Z tym „przedłużaniem życia lisiej przeglądarki” to chyba żart. Powiedział bym raczej o utrzymaniu pozytywnego wizerunku Google, który nie bardzo może pozwolić sobie na inną decyzję. Użytkowników Firefoxa jest tak dużo, że nawet Google musi mieć respekt dla tej społeczności.