wtf

Powstanie film o McAfee’ym?

Wygląda na to, że zanim jeszcze John McAfee zatrzymany został w Gwatemali, zdążył spotkać się z kanadyjską wytwórnią filmową, by sprzedać im prawa do swojej wersji historii morderstwa Gregory’ego Faulla.

Załatwieniem umowy z McAfee’ym zajął się Brian Fitzgerald, współzałożyciel Impact Future Media. Firma ma nadzieję nagłaśniać sprawę za pośrednictwem filmów, telewizji i prasy. Sama umowa została podpisana w zeszłym tygodniu.

„[McAfee] ufa nam, że przedstawimy jego historię w sposób godny i prawdziwy,” stwierdził wczoraj Fitzgerald w oświadczeniu dla magazynu Hollywood Reporter. Producent ogłosił także, że jego firma poszukuje partnerów i inwestorów, którzy chcieliby zrealizować film oparty na wersji wydarzeń McAfee’iego, który cały czas twierdzi, że jest niewinny a w Belize czeka go śmierć z rąk policji. Produkcja roboczo nazywa się Running in the Background: The True Story of John McAfee (w wolnym tłumaczeniu: prawdziwa historia Johna McAfee’iego).

Biorąc pod uwagę opowieści, które sześćdziesięciosiedmioletni pionier oprogramowania antywirusowego snuje na swoim blogu, będzie to wyjątkowo mroczny film z polityczno-sensacyjną fabułą.

Fitzgerald podzielił się także oświadczeniem, które na jego ręce złożyć miał McAfee jeszcze przed aresztowaniem w Gwatemali:

„Jestem niezmiernie wdzięczny Impact Future Media (…). Ich poświęcenie dla prawdy jest niespotykane w świecie, w którym dziś żyjemy. Jestem i zawszę będę im wdzięczny.”

Ciekawe kto zostanie obsadzony w roli tytułowej. Jakieś typy?

[ Hollywood Reporter]

podobne treści