grynews

Fifa 11 pojawi się na jesieni

Jakiś czas temu – konkretnie 30 kwietnia 2010 roku – miała miejsce premiera gry Fifa 2010 World Cup South Africa wydanej przez EA. Różne czynniki sprawiły, że recenzja tej gry jeszcze się u nas nie pojawiła. I nie pojawi się. Jest już za późno…

Z dziennikarskiego obowiązku – oraz zwykłej sympatii do tego tytułu –  pragnę odnotować pojawienie się tej gry. W redakcji jest to obecnie jedyny piłkarski tytuł odpalany na naszej konsoli. Dzień po dniu rozgrywamy fazę grupową po swojemu, wypaczając prawdziwe wyniki mistrzostw. Plus jest taki, że gramy bez dźwięku tych przeklętych trąbek.
Ciekawostką, jaką zastałem w tym tytule, jest CYC, ale nie Big tylko tryb Captain Your Country. Grając tylko Ireneuszem Jeleniem, pomogłem reprezentacji Polski najpierw zakwalifikować się do mistrzostw świata, potem pokonać takie ekipy, jak Kostaryka, Wybrzeże Kości Słoniowej, Brazylia, aż wreszcie wygrać w finale z samą Anglią. Co prawda 1 do 0, ale zawsze! Tak, Polska została dzięki CYCowi mistrzem świata. Wspomniany wcześniej Jeleń był kapitanem kadry i został królem strzelców całej imprezy z dorobkiem sześciu trafień.
Wraz z wydaniem afrykańskiej Fify pojawiła się u nas moda na granie we dwóch w jednej drużynie. Podczas wielogodzinnych, intensywnych sesji wypracowywaliśmy kilka solidnych dograń zakończonych bajecznymi strzałami. 
Do wykonywania rzutów karnych w tej grze trzeba odpowiednio nastroić się psychicznie.
Czekamy teraz na pojawienie się nowej Fify. Numer 11 został zapowiedziany na jesień tego roku i ma zawierać w sobie coś takiego jak Personality+, operujący na bazie danych i wszelakich statystyk mechanizm, który na podstawie 36 atrybutów i 57 cech zawodników zmusi nasze oczy do kolejnych godzin spędzonych przed telewizorem. Zmienić mają się też podania – ich skuteczność ma zależeć od formy grającego.
Czekamy na doniesienia. A póki co grajcie, bo sport to zdrowie.

podobne treści

  • neoqueto

    Cyc to pewnie Walduś Kiepski :D. Mógłby być taki zawodnik jakiś, po cheatach, to bym grał nim na CYC’u :P.

  • Marcin Molczyk

    w grze możesz wybrać zawodnika z oficjalnych składów (dawno nieaktualizowanych) albo stworzyć własnego. masz więc szanse na zrealizowanie swoich marzeń.