news

Facebookowy dowód osobisty?

Facebook wdziera się do naszych dokumentów – firma chce sobie zastrzec możliwość umieszczania zawartości z tego serwisu na wizytówkach i dowodach osobistych lub innych dokumentach potwierdzających tożsamość. Jaki jest tego cel?

Połączenie facebookowego profilu z prawdziwymi dokumentami miałoby sens głównie z wykorzystaniem technologii NFC. Bezdotykowe połączenie z czytnikami pozwalałoby na szybką identyfikację osoby, np. na koncertach – bilet kupujesz przez Facebooka, a dowód osobisty potwierdza twoje dane przy oczytaniu. Facebook chciałby także dzielić się twoimi danymi na wizytówkach, tutaj już bardziej w formie kodu QR. Zarówno klienci, znajomi, jak i organy państwowe miałyby dostęp do twojego profilu. Oczywiście za twoją zgodą.

Małe przegięcie czy ciekawy rozwój tego serwisu? [TechCrunch]

podobne treści

 • Anonim

  Idea ciekawa, ale działanie może mieć negatywne skutki …

 • Anonim

  Kolejny powód żeby trzymać się z daleka od tego serwisu (facebooka)

 • giz

  co to za bzdura ? TC napisał:
  „So what if Facebook just wants to stop people from making fake Facebook business cards?”

  to jest pytanie postawione na TechCrunch, a nie stwierdzenie oficjalnej opinii firmy.

 • saiyan19870428

  pogieło ich!!!

 • Anonim

  Znam ‚oczytanych’ ludzi i nie potrzebuja do tego ‚facecośtam’ i dowodu osobistego…

 • efwe

  A moze by tak zrezygnowac z dowodow osobistych?

 • fasfa

  Nie dalej jak 2 tygodnie temu pewna osoba wyraziła pogląd że nie posiadanie kont na portalach społecznościowych to oznaka paranoi, oczywiście powyższe słowa spotkały się z opozycją z mej strony, a tu kolejny dowód jak ludzie są naiwni i za jakiś czas będą płakać że utracili kontrolę nad własną prywatnością i tożsamością na rzecz jakiegoś koncernu.