biznesportale społecznościowe

Facebook zamierza zainteresować się zdrowiem użytkowników

Wygląda na to, że nie tylko Google czy Apple chcą zająć się naszym zdrowiem. Według agencji Reutera, Facebook prowadzi rozmowy z lekarzami i przygotowuje się do wydzielenia oddziału, który ma zająć się opracowywaniem aplikacji i usług związanych ze zdrowiem.

Informacje o tym, że Facebook zamierza zająć się zdrowiem, zostały potwierdzone przez trzy niezależne źródła. Według agencji plany sieci społecznościowej są dwojakie. Po pierwsze Facebook zastanawia się, wzorem konkurencji, nad tworzeniem własnych aplikacji i usług, które mają pomagać użytkownikom w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Natomiast drugi pomysł Facebooka skoncentrowany jest wokół idei stworzenia grup wsparcia online dla osób cierpiących na te same choroby. Podobno ten drugi pomysł powstał po tym, jak zespół produktowy Facebooka zauważył, że ludzie cierpiący na te same choroby przewlekłe poszukują w sieci społecznościowej porad od osób, które mają podobne problemy.

Co ciekawe Reuters donosi także, że na produktach, które powstaną w ramach „zdrowotnej” inicjatywy Facebooka, może zabraknąć loga sieci społecznościowej. Podobno firma zamierza swoją pierwszą aplikację z tego zakresu wydać „po cichu” i pod inną nazwą, by zminimalizować obawy użytkowników, którzy mogliby się czuć trochę niekomfortowo powierzając dane na temat swojego zdrowia sieci społecznościowej.

Zdjęcie: Flickr/acidpix

podobne treści