internetnews

Facebook zamierza odświeżyć wygląd Timeline’u. Podobno

Choć od jego wprowadzenia minęło już trochę czasu, część osób ciągle narzeka na wygląd Facebookowego Timeline’u. By to zmienić, gigant społecznościowy planuje nieco namieszać w jego designie. Na powyższym zdjęciu możecie zobaczyć jak wasze profile mogą wyglądać w niedalekiej przyszłości.

Wnioskując z tego, co możemy zobaczyć na screenach opublikowanych przez redaktora TPM, Carla Franzena, który jak się okazuje jest z jednym beta-testerów nowego Timeline’u, design wzbudzającej ciągle mieszane uczucia osi czasu wydaje się być nieco czystszy i mniej zaśmiecony od obecnie funkcjonującej wersji. Największą zmianą jest przesunięcie imienia i nazwiska (lub też pseudonimu, wszystko jedno), a także najważniejszych informacji (szkoła, praca, miejsce zamieszkania) z pola znajdującego się pod zdjęciem profilowym, na wierzch tak zwanego „zdjęcia w tle”, tuż obok naszego „awatara” – wszystko w ładnej, spowitej delikatnym cieniem, białej czcionce. Ponadto – dotychczasowe, dość duże, opatrzone miniaturowymi zdjęciami „pudła” z przyjaciółmi, zdjęciami, mapą i ulubionymi stronami, zastąpiono mniejszymi polami z prostym, zwyczajnym tekstem. Dodano też jeden kwadracik więcej – nazywa się „Summary” (podsumowanie).

Zmiana może nie tak rewolucyjna jak ostatnio, ale na pewno ciekawa. Co o niej myślicie? Czy biały tekst na zdjęciu w tle, a może przede wszystkim – wspomniany wyżej cień, nie wpłynie w niekorzystny sposób na wygląd niektórych obrazów? W końcu nie każdy musi umieszczać tam jedynie kota – opcji ci u nas dostatek. Co jeśli ktoś wrzuci tam fotkę zasypanego śniegiem stoku lub jakiekolwiek inne zdjęcie, w którym dominuje biały kolor? Może być nieciekawie.

[TPM]

 

 

podobne treści