aplikacjeinternetkrótka piłka

Facebook wykupił aplikację Moves

Zakupowe eldorado Facebooka trwa w najlepsze. Tuż po oficjalnym zaakceptowaniu przez władzę transakcji przejęcia firmy Oculus VR, społecznościowy gigant pochwalił się sfinalizowaniem swego kolejnego zakupu. Tym razem padło na aplikacją mobilną fitness – Moves.

Najogólniej rzecz ujmując, działanie programu polega na ciągłym monitorowaniu i wyświetlaniu możliwie najbardziej użytecznych informacji na temat rozmaitych aktywności użytkownika. Aplikacja umożliwia wgląd w pokonane przezeń trasy, ilość kroków, najczęściej odwiedzane miejsca oraz inne dane związane z szeroko pojętym z planem dnia właściciela smartfona. Słowem – stanowi bardzo użyteczne narzędzie dla osób dbających o dokładne śledzenie ich pieszych wędrówek.

Tak o dokonanym przejęciu piszą na swoim blogu sami autorzy Moves:

Od momentu uruchomienia Moves, koncentrowaliśmy się na tworzeniu prostego i przejrzystego dziennika aktywności, który przynosi radość milionom korzystajacych z niego użytkowników.

 

Zdecydowaliśmy się na dołączenie do utalentowanego zespołu Facebooka, by pomóc w budowaniu oraz udoskonalaniu tworzonych przez niego serwisów i produktów. Naszym celem jest tworzenie prostych i użytecznych narzędzi dedykowanych ponad miliardowi ludzi na całym świecie.

Finalizacja zakupu oznacza, że Moves stanie się kolejną po Instagramie i Whatsapp częścią imperium Facebooka, który staje się pomału dominatorem na rynku najpopularniejszych aplikacji mobilnych. Zgodnie z deklaracjami przedstawicieli firmy, gigant zamierza kontynuować dotychczasowe podejście i pozostawić twórcom programu maksimum możliwej niezależności. Tym samym, powstały w 2012 roku, fiński zespół nie będzie  musiał z miejsca podporządkowywać się twardym rządom nowego reżimu.

Na razie nie wiadomo jaką sumę Zuck i spółka przeleją na konta dotychczasowych właścicieli aplikacji. Historia uczy nas, że raczej nie będą oni narzekać na skąpstwo szefa Facebooka.

Źródło: Engadget.com

podobne treści