portale społecznościoweWiadomość główna

Facebook wprowadza zweryfikowane strony i profile


Facebook postanowił pójść w ślady Twittera i wprowadził system weryfikacji stron i profili. Celem jest eliminacja osób, które podszywają się pod prawdziwych użytkowników w celu, na przykład, wyłudzenia kliknięć. Weryfikacja przeznaczona jest dla znanych osób i firm.

Tak jak na Twitterze, zweryfikowani użytkownicy otrzymają specjalną niebieską ikonkę, która ma świadczyć o tym, że konto danej osoby jest zweryfikowane. Użytkownicy oraz posiadacze stron nie będą mogli jednak zgłaszać się do Facebooka w celu przeprowadzenia weryfikacji, będzie się to odbywało z inicjatywy Facebooka. Dużo łatwiej będzie można stracić status osoby zweryfikowanej – sieć społecznościowa będzie go odbierała na podstawie zgłoszeń użytkowników, którzy zauważą, że strona jednak jest fałszywa.

Jakie kryteria będą decydowały o przyznaniu statusu osoby zweryfikowanej? Nie do końca wiadomo. Można przypuszczać, że Facebook przydzieli go osobom i stronom, które mają najwięcej znajomych i polubień. Nie wiadomo także w jaki sposób przebiegać ma sama weryfikacja.

Choć mechanizm weryfikacji użytkowników zawsze będzie w pewnym sensie kulawy, jest to niewątpliwie krok w dobrym kierunku. Zwłaszcza, że w tej dziedzinie Facebook był do tej pory w tyle za Twitterem czy Google+.

podobne treści