internetnewsportale społecznościowe

Facebook uruchamia platformę Watch

Od dłuższego już czasu pojawiały się przecieki świadczące o tym, że Facebook pracuje nad własną platformą dostarczającą treści wideo. Miesiąc temu Facebook nawet sam się tym pochwalił. I w końcu się tego doczekaliśmy, choć na razie dostępna jest ona jedynie w USA.

Facebook uruchomił dziś usługę o nazwie Watch, która dostępna jest zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i w wersji desktopowej serwisu. Na razie platforma jest dostępna jedynie dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, ale jeśli się ona przyjmie, sieć społecznościowa będzie z pewnością chciała jak najszybciej rozszerzyć jej dostępność na inne regiony.

W Facebook Watch mają pojawiać się treści zarówno przygotowywane przez amatorów, jak i całkowicie profesjonalne produkcje. Docelowo ma to być zakładka, w której znajdować się będą tysiące oryginalnych produkcji wideo, które będzie mógł wrzucić każdy użytkownik. W tym miejscu znajdować się będą programy, za których powstanie zapłaci Facebook oraz produkcje jego medialnych partnerów. Docelowo, ponieważ, jak donosi serwis The Verge, na razie ilość treści pozostawia wiele do życzenia.

Nietrudno się domyślić, że ze strony Facebooka ma to być mocne wejście w rynek, na którym palmę pierwszeństwa od lat dzierży YouTube. Czas pokaże, czy uda się to sieci społecznościowej. Nam z ocenami pozostaje poczekać na globalny start usługi.

podobne treści