internetnews

Facebook to plagiat?

Eric Leebow uważa się za „wizjonera Internetu” i pełni stanowisko prezesa Freezecrowd.
Co to takiego? Serwis, który umożliwia tworzenie grup przyjaciół, zamieszczanie i przeglądanie zdjęć i kontaktowanie się z innymi użytkownikami. Brzmi znajomo? A jednak Leebow twierdzi, że sam to wymyślił.

Leebow usiłuje nakłonić inwestorów, by dali mu fundusze na uruchomienie Freezecrowd. Promuje ten pomysł na każdym konkursie na biznesplan. W sumie rozmawia o serwisie z każdym, kto chce słuchać. Na konkurs „I Am Free Enterprise” zorganizowany przez amerykańską Izbę Handlu zgłosił takie oto wideo:

<img src="http://cache.gawkerassets.com/assets/images/13242/2010/04/thumb160x_7c98dbb71d1ae3c7f4.jpg" class="left image158" style="display: none;" alt=""Visionary"
Eric Leebow Thinks He Invented the Social Network” width=”158″>


Najgorsze, że to wszystko jest jak najbardziej na poważnie. Leebow pojawia się dosłownie wszędzie, a jedno z tych spotkań opisał użytkownik forum Reddit explicit_innuendo:

„Spotkałem prezesa Freezecrowd rok temu na spotkaniu wegan. Nie wiem, co
tam robił, ponieważ jadł mięso i pytał zebranych, czy jadają ryby.
Przedstawia się jako wizjoner Internetu. To samo pisze o sobie w profilu
na LinkedIn. Mówi, że czeka na zatwierdzenie wielu patentów i będzie
nową Oprah Winfrey. Freezecrowd to jego ukochany projekt. Serwis ma przypominać Facebooka, ale będzie też zawierał przycisk.”

Jaki magiczny przycisk? Okazuje się, że Leebow zamierza być lepszy od Facebooka, ponieważ jego serwis będzie umożliwiał sprawdzenie, kto się z kim przyjaźni.

Gdy inny użytkownik Reddit powiedział mu, że Facebook wprowadził tę funkcję w 2004 roku, Leebow odpowiedział: „Tak, ale ja pierwszy wpadłem na ten pomysł”.

Grunt to pewność siebie. [Matt Cherette/gawker]

podobne treści

  • monajola

    a to dobre!gościu jest niezłym odkrywcą!:)pewnie ma malego ptaszka i potrzebuje przedluzenia