news

Facebook rozpozna twoją twarz

Wszyscy, którzy uważają Facebooka za niebezpieczne narzędzie
inwigilacji, mogą dziś pokiwać głowami i powiedzieć głośno „A nie
mówiłem?”.

Facebook ogłasza sugerowane tagi, czyli funkcję podpowiedzi, kogo otagować na zamieszczanym na portalu zdjęciu. Skąd portal wie, o kogo chodzi? Wykorzystuje do tego oprogramowanie do rozpoznawania twarzy, które rozróżnia rysy 500.000.000 użytkowników. Wystarczy oznaczyć znajomego na jednym zdjęciu, a Facebook poszuka jego twarzy na innych fotkach.

Funkcję można wyłączyć, przez co nasza twarz nie będzie się prosić o otagowanie.

Jak podaje blog Facebooka, codziennie na portalu otagowywanych jest 100 milionów osób na zdjęciach. Teraz to będzie jeszcze łatwiejsze. Hurra!

Funkcja pojawi się w ciągu kilku tygodni w profilach amerykańskich użytkowników Facebooka, a potem będzie stopniowo włączana w pozostałych częściach globu. [Facebook blog]

podobne treści

 • rada.parafialna.Anna

  PEJS-book to dzieło żydow MASONERII i szatana, czyli ZŁA. Wartościowe jest tylko http://forum.chrzescijanin.pl/

 • D

  No to trzeba usunac zdjecia z facebooka. Nie chce aby facebook mial wiedze o tym gdzie i z kim na zdjeciach jestem.

 • ktoosiu

  omfg znowu ten spamer od radia ma ryja:/

 • ktoosiu

  Poza tym wyraźnie piszą że FUNKCJĘ MOŻNA WYŁĄCZYĆ

 • Anonim

  Teraz Facebook posiada bazę danych wizerunków jednej czwartej obywateli Ameryki i Europy. Dodali do tego system rozpoznawania twarzy. Podjeli ścisłą współpracę z Microsoftem. Są w stanie zlokalizować praktycznie dowolnego człowieka przy pomocy kamer monitoringu. Dzięki kamerce internetowej ustalić kto korzysta w danej chwili z komputera. Mogą śledzić każdy krok użytkowników, tak w realu jak i w necie.
  Baliście się Utopii Orwella z obawy o swoją prywatność i wolność, blokuje się rządowe systemy chociażby chipowania które pomogłyby w razie wypadku, a bezmyślnie godzimy się na pełną inwigilację ze strony zagranicznych koncernów które istnieją tylko po to żeby trzepać kasę na przewadze technologicznej.

  To jest piękne! Żyjemy w świecie o którym 100 lat temu filozofom mogło się tylko śnić, o którym 50 lat temu można było najwyżej poczytać i się pośmiać. :) Dlatego ja się śmieję. :D

  @D teraz już za późno, pierwsza zasada internetu, co raz do niego trafi pozostanie w nim na zawsze.
  @ktoosiu naiwny Ty :)

  Polecam: http://forum.chrzescijanin.pl/ Poważnie. Jezus Was Kocha!

 • jurkowicz

  A liczyć na poziomie przedszkola to umie ?
  Jeszcze ponoć funkcja nie działa a już 500 milionów ? Będzie na kontach amerykańskich ? Toż Amerykanów licząc z noworodkami tylu nie ma.
  Dziennie 100 milionów czyli pracowali aż 5 dni. ??? Gdzie ?