newsportale społecznościoweWiadomość główna

Facebook rozpoczyna testy wirtualnego asystenta o nazwie M

Swojego wirtualnego asystenta ma Apple, Microsoft i Google. Teraz Facebook oficjalnie pochwalił się rozpoczęciem testów wirtualnego asystenta o nazwie M.

Już jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że Facebook pracuje nad własnym wirtualnym asystentem, a właściwie asystentką, która kryła się pod nazwą Moneypenny. Sieć społecznościowa najwyraźniej postanowiła uciąć plotki i oficjalnie zapowiedziała wirtualnego asystenta o nazwie M, który ma być odpowiedzią na Siri, Google Now czy Cortanę. M, zaprojektowane z myślą o Facebook Messengerze, ma w dużym stopniu wykorzystywać technologię sztucznej inteligencji, ale jednocześnie być wspierany przez prawdziwych ludzi. W sytuacji gdy zawiedzie AI, z pomocą ma przyjść człowiek.

W czym może pomóc M? Na razie rozpoczęto dopiero publiczne testy, więc i możliwości systemu są pełne, ale już teraz można za jego pomocą między innymi zarezerwować stolik czy zamówić kwiaty. Według Wired pracownicy Facebooka, którzy w ciągu ostatnich tygodni brali udział w wewnętrznych testach usługi, wykorzystywali ją też nawet do tego by za nich przebijała się przez IVR telewizji kablowych. Niestety dostęp do testowej wersji M jest ograniczony – na razie asystenta udostępniono tylko kilkuset osobom mieszkającym w okolicach San Francisco.

Na razie nie wiadomo czy, ani kiedy, Facebook rozszerzy dostępność M na inne obszary. Nie wiadomo też, czy wirtualny asystent Facebooka będzie obsługiwał inne języki niż angielski.

podobne treści