aplikacjeportale społecznościowe

Facebook pracuje nad aplikacjami VR

Niedługo po tym, jak Facebook kupił Oculusa, pojawiły się pierwsze informacje o tym, że Zuckerberg i spółka chcą wykorzystać potencjał gogli VR do budowy platformy łączącej w sobie poszczególne gry korzystające z Oculus Rift. Na razie nie wiadomo jak miałaby ona wyglądać, wiadomo natomiast, że koncern już pracuje nad własnymi aplikacjami korzystającymi z tych gogli VR.

O pracach tych poinformował Chris Cox, szef Facebooka do spraw produktów. Według niego ma to być „inny sposób dzielenia się, który uświadomić ma nam, że patrzymy na przyszłość”. I to mniej więcej tyle wiadomo na temat tego projektu, ponieważ Cox jednocześnie zapowiedział, że prace „zajmą dłuższą chwilę”.

Nie bez znaczenia jest także to, że jak na razie gogle VR nie rozgościły się jeszcze na dobre na rynku konsumenckim. Pomimo tego giganci, tacy jak na przykład Facebook czy Microsoft są przekonani, że jest to tylko kwestia czasu, a sama technologia ma ogromny potencjał. W końcu jeśli byłoby inaczej, Facebook nie wydawałby 2 miliardów dolarów na zakup Oculus VR.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści