portale społecznościowe

Facebook opublikował kwartalne wyniki, akcje pną się w górę

No i nadszedł sezon na podawanie kwartalnych wyników finansowych. Po tym jak Facebook opublikował swoje, wygląda na to, że po sześciu miesiącach obaw o kondycję finansową spółki, inwestorzy mogą wreszcie odetchnąć.

W poprzednim kwartale Facebook wygenerował 1,26 miliarda dolarów przychodu, czyli o 7% więcej niż w poprzednim kwartale i aż o 32% więcej niż w tym samym kwartale minionego roku. Co najważniejsze reklamy na urządzeniach mobilnych wygenerowały 150 milionów dolarów przychodu, co udowodniło Wall Street, że Facebook może i potrafi zarabiać na reklamach w aplikacjach mobilnych.

Co dobre dla cen akcji Facebooka, niekoniecznie musi być dobre dla użytkowników – przy okazji publikacji wyników finansowych, Zuckerberg wypowiedział się na temat planów firmy na najbliższą przyszłość. Streścić je można w trzech punktach:

  1. Stworzyć najlepszy produkt mobilny;
  2. Stworzyć platformę, w której każda nowa aplikacja będzie społecznościowa i będzie pozwalała się ludziom dzielić;
  3. Zbudować silny mechanizm monetyzacji, który pozwoli Facebookowi stać się jedną z najbardziej wartościowych firm świata.

A to ostatnie oznacza więcej reklam, lub reklamy w nowej formie. Lub jakąkolwiek kombinację powyższych.

Tymczasem, po ogłoszeniu wyników finansowych za ostatni kwartał, ceny akcji Facebooka brawurowo pną się w górę. Jeszcze wczoraj kosztowały 19,49 dolara, dziś już osiągnęły prawie 24 dolary, najwyższą cenę od lipca.

[TechCrunch, Vator]

podobne treści