aplikacjeportale społecznościoweWiadomość główna

Facebook Home zbiera cięgi od użytkowników

Wczoraj zadebiutowało Facebook Home. Zoptymalizowane pod kilka telefonów, dostępne w Google Play tylko na wybranych rynkach. I wiecie co? Patrząc po recenzjach, lepiej byłoby gdyby nigdy nie powstało.
Wiadomo, że jest to dopiero pierwsza wersja launchera przygotowanego przez sieć społecznościową, ale pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. W tym wypadku wrażenie to jest tragiczne.

Patrząc na opinie użytkowników, można dojść do wniosku, że w najnowszym dziecku Facebooka można się albo zakochać (mama Zuckerberga i inne osoby poproszone o ściągnięcie Facebook Home przez ludzi, który nad nim pracowali) albo znienawidzić (pozostali użytkownicy). Użytkowników jest oczywiście więcej, co skutkuje zatrważającą oceną końcową – 2,5 gwiazdki.

Użytkownicy narzekają przede wszystkim na nowy interface, zmniejszoną prędkość działania urządzenia oraz fakt, że Facebook Home wyłącza zabezpieczenia w rodzaju hasła głównego. Aplikacja jest co prawda dostępna dopiero od kilkunastu godzin, ale tak chłodne przyjęcie nie wróży jej za dobrze na przyszłość.

podobne treści