wynalazki

Facebook chwali się prototypem swojej bransoletki do VR

Wirtualna rzeczywistość jest dziś bliżej niż kiedykolwiek, a producenci prześcigają się w wymyślaniu kolejnych urządzeń, które mają ją przybliżyć. Zwykle jednak są to gogle VR. Tymczasem Facebook postanowił zbudować bransoletkę.

W jaki sposób bransoletka ma pomóc przenieść użytkownika w wirtualną rzeczywistość? Ponieważ jest to bransoletka haptyczna, która podczas użytkowania ma uciskać rękę użytkownika albo wibrować w odpowiedni sposób podczas gry, co ma wzmocnić nasze wrażenia podczas korzystania z VR.

Opaska Tasbi, bo tak została ona nazwana, zaprojektowana została przez badaczy z należącego do Facebooka Reality Labs. W założeniu użytkownik ma korzystać z dwóch takich, po jednej na nadgarstek, dzięki czemu użytkownik poczuje na przykład opór podnosząc wirtualny przedmiot.

W ciągu najbliższych tygodni zespół Reality Labs zamierza opublikować artykuł badawczy na temat możliwych zastosowań oraz wyzwań stojących przed tego typu urządzeniami, więc na razie trudno mówić o dacie premiery takiego urządzenia, nie wspominając już o jego cenie.

Ilustracja: UploadVR/Facebook

podobne treści