internet

@evleaks kończy swoją działalność

Producenci sprzętu bardzo często czekają z podaniem informacji o swoich przyszłych produktach do ich oficjalnej premiery. Na szczęście zawsze możemy liczyć na, mniej lub bardziej, kontrolowane przecieki na ten temat. Niekoronowanym królem przecieków jest Evan Blass, bardziej znany jako @evleaks. W właściwie był, ponieważ wczoraj ogłosił on zakończenie swojej działalności.

Evan Blass swoją karierą zaczął w 2005 roku jako redaktor w serwisie Engadget. W roku 2012 został redaktorem prowadzącym serwisu Pocketnow, a w tym samym czasie rozpoczął swoją działalność jako @evleaks. Podawane przez niego zakulisowe informacje bardzo często okazywały się być prawdziwe, w związku z czym zdobył sporą popularność i mocną pozycję jako źródło dla wielu innych portali. Jego konto na Twitterze śledzi dziś ponad 170 tysięcy osób.

 

Niestety Evan Blass poinformował wczoraj, że kończy swoją działalność i przechodzi na „emeryturę”. Spowodowane jest to przede wszystkim kłopotami finansowymi. Nie można też wykluczyć nacisków ze strony firm, którym nie do końca podobało się to, co robił. Dodatkowo Blass choruje na stwardnienie rozsiane, a to nie ułatwia pracy.

Nie wiadomo też czy wczorajsze oświadczenie oznacza definitywny koniec działalności @evleaks, czy Blass zastąpiony zostanie przez kogoś innego. Całkowite zniknięcie tak dobrego źródła byłoby smutną wiadomością dla nas wszystkich.

podobne treści