bizneskrótka piłkanews

Elon Musk: za 6 lat premiera pierwszego autonomicznego samochodu Tesli

Założyciel i CEO Tesli Motors spogląda z wielkim optymizmem na przyszłość autonomicznych samochodów sygnowanych logiem jego jakże ambitnej firmy. Jak wynika z wywiadu udzielonego przez Muska znanemu dziennikowi Wall Street Journal, szef TM uważa, że prace firmy nad pierwszym pojazdem tego typu zostaną ukończone już w 2020 roku.

Zdaniem Muska, największą zaletą autonomicznych samochodów produkowanych w przyszłości przez Teslę będzie ich olbrzymie bezpieczeństwo. Według jego wypowiedzi dla WSJ, auta te „będą aż 10 razy bezpieczniejsze od pojazdów sterowanych przez ludzi i to już w przeciągu 6 najbliższych lat”. Jednocześnie, szef TM przyznał, że największym problemem tych maszyn pozostaje wciąż ich szeroko pojęta wizja, a w tym także poprawne identyfikowanie stojących na ich drodze obiektów oraz obieranie kursu umożliwiającego ich bezproblemowe ominięcie.

Pomimo, że Musk pozostaje wielkim optymistą w kwestii szeroko pojętego prawdopodobieństwa rychłej produkcji tak zaawansowanych technologicznie samochodów, to uważa, że na przeszkodzie ich ewentualnego debiutu na rynku mogą stanąć biurokratyczne wymagania narzucane przez rządy państw na całym świecie. Oznacza to, że ostatecznie proces wprowadzania ich do sprzedaży może wydłużyć się z winy urzędników. Przy okazji, Musk dodał, że Tesla współpracuje przy realizacji tego projektu z kilkoma przedstawicielami rynku motoryzacyjnego, ale nie pokusił się o ujawnienie żadnych konkretów w tej sprawie.

Czy deklaracje szefa TM znajdą pokrycie w rzeczywistości – tego rzecz jasna na razie nie wiemy. Biorąc pod uwagę technologiczne zaawansowanie obecnych modeli aut tego typu, zapowiedzi Muska mogą wydawać się odrobinę nazbyt ambitne, ale… kto wie, w końcu dysponuje on środkami, które umożliwią względnie szybką realizację projektu. Zdaje się, że pozostało nam tylko cierpliwie poczekać.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści