biznesnews

Elon Musk przestaje być prezesem rady nadzorczej Tesli

Jednym z elementów ugody, jaką Elon Musk zawarł w sprawie swoich słynnych tweetów z Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), była rezygnacja przez niego ze stanowiska prezesa rady nadzorczej Tesli. Wiemy już kto go na nim zastąpi.

W ramach ugody z SEC, Elon Musk zobowiązany został do zapłaty 20 milionów dolarów grzywny (drugie tyle dopłacić ma Tesla) oraz do ustąpienia z fotelu prezesa rady nadzorczej firmy. Tesla musi także mianować dwóch niezależnych dyrektorów, a także ograniczyć bezpośrednią komunikację Muska z inwestorami.

Nadszedł czas realizacji ugody, dlatego dowiedzieliśmy się, że nową szefową rady nadzorczej Tesli zostanie Robyn Denholm, która zasiadała już w radzie nadzorczej firmy, a w Telstar, największej australijskiej firmie telekomunikacyjnej, pełni funkcję dyrektora finansowego i managera strategicznego.

Elon Musk w swoim komunikacie prasowym stwierdził, że swoimi dotychczasowymi działaniami w ramach rady nadzorczej Denholm wniosła znaczący wkład w firmę i pomogła Tesli stać się rentowną spółką. Jednocześnie Musk, który może zachować stanowisko CEO Tesli, oświadczył, że ma do niej wielki szacunek i z niecierpliwością czeka na wspólną pracę.

Zdjęcie: Flickr/Sam Felder

podobne treści