biznessamochody

Elektryczne taksówki myTaxi wyjechały na warszawskie ulice

Za pomocą aplikacji myTaxi już od jakiegoś czasu zamówić można taksówkę w Warszawie lub w Krakowie. Teraz jednak firma postanowiła rozszerzyć swoją ofertę i zaproponować warszawiakom taksówki elektryczne.

Na razie po stolicy porusza się sześć elektrycznych Nissanów Leaf dostarczonych przez Electrotaxi, ale według planów myTaxi w przyszłym roku flota ekologicznych samochodów ma powiększyć się do trzydziestu pojazdów. Elektryczne pojazdy mają oferować wyższy komfort jazdy (są oczywiście cichsze niż spalinowe odpowiedniki, na ich pokładach zainstalowano także WiFi) oraz niższe ceny (1,80 złotego za kilometr). W przyszłym roku myTaxi planuje zamontować w nich tablety z aplikacjami multimedialnymi oraz opcją odczytu stanu jakości powietrza w różnych miejscach Warszawy.

Choć firma ma ambitne plany dotyczące rozwoju, relatywnie mała ilość stacji ładujących w Warszawie może być w tym wypadku wyzwaniem. Jak podaje Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający myTaxi w Polsce, taksówka podczas jednej zmiany może przejechać nawet 200 kilometrów, podczas gdy zasięg elektrycznych Nissanów Leaf to maksymalnie 150 kilometrów. Oznacz to, że podczas dnia taksówkarze będą musieli doładowywać akumulatory samochodu, co w przypadku słabego pokrycia stacjami ładowania, może stanowić pewien problem.

Ale myTaxi wydaje się nie zrażać tymi trudnościami. W końcu firma twierdzi, że chodzi jej również o popularyzację elektrycznego transportu miejskiego w Polsce.

Zdjęcie: materiały prasowe

podobne treści