news

Ekologiczna ładowarka USB Scosche solBAT II

Za pomocą tej ładowarki można zasilić energią praktycznie każde urządzenie z wejściem USB. Najpierw naładowawszy solBAT II energią słoneczną.

Cena

30 dolarów, ale już za 20 na Amazonie.

Werdykt

SolBAT II można śmiało polecić zarówno zwolennikom ekologii, jak i wygody.

Ładowarka to niewielkie pudełeczko, lżejsze od przeciętnego telefonu. Składa się z panelu słonecznego podłączonego do portów AC i USB

Z tyłu ma dwie diody. Czerwona zapala się, gdy ładowarka jest ładowana, zielona – gdy ładuje inne urządzenie.

Czerwona dioda jest super! Świeci z różnym natężeniem, zależnie od tego, czy solBAT ładuje się szybciej, czy wolniej. Słowem – pokazuje natężenie światła. To wszystko, nie ma żadnych innych przycisków i wyświetlaczy.

Haczyk tkwi w czasie ładowania urządzenia. Być może działa szybciej na słonecznej plaży, ale normalnie potrzeba 4-5 dni, by naładować je do końca. Testowana przeze mnie ładowarka nawet po 5 dniach nie zdążyła wypełnić swojej baterii o pojemności 1500mA. Ach, gdyby tylko panel był szerszy lub rozkładany.

Jeśli chodzi o ładowanie innych urządzeń, bateria 1500mA w dwie godziny nie naładowała mojego iPhone’a do końca.

Poleciłbym ładowarkę osobom lubiącym przechadzki po górach i wylegiwanie się na trawie. Kolejna wersja solBATa, jeśli będzie szybciej ładować i będzie miała większą pojemność, może już być naprawdę użytecznym produktem.[solBAT II]

Łatwa w użyciu

Naprawdę przenośna

Przystępna cena

Ładuje się wolno

Ma małą pojemność

podobne treści