news

EcoModo – Nowości z serwisu TreeHugger

W tym tygodniu w serwisie TreeHugger, kurtki zamieniające się w śpiwory, niesamowite zdjęcia z iPhone’a, podwodna mucha źródłem rozwiązań w medycynie i wiele więcej.

Google opracował bardzo tanie kolektory słoneczne
Oddział Google’a zajmujący się energetyką opracował nowe kolektory dla elektrowni fototermicznych. Podobno mają one zmniejszyć koszty budowy takiej elektrowni o połowę. To może być prawdziwy przełom!

Niesamowite zdjęcia natury zrobione iPhonem 3GS
Standardem stały się telefony z wbudowanym aparatem fotograficznym. Ale te zdjęcia makro zrobione iPhonem 3GS każą się zastanowić: po co jeszcze kupować aparaty?

Domowe rośliny też zasłużyły na technologię
Komputerowy system czujników Click & Grow pozwala na precyzyjną kontrolę nawodnienia i użyźnienia gleby domowych roślin. Dla tych, którym bez technologii nic nie urośnie.

Płaszcz Transformer zamienia się w śpiwór
Wygląda jak płaszcz. Ale w mgnieniu oka można zamienić go w śpiwór z nadmuchiwanym materacem. Dla podróżujących z małym plecakiem.

Intelektualny recykling elektroniki
Co można zrobić ze starą klawiaturą? Zamienić ją w najtrudniejszą rozrywkę umysłową świata! Oto kostka Rubika z klawiszy dwóch zepsutych klawiatur.

Skocz dla chirurgów zainspirowany przez larwę
Oto larwa chruścika. Ten mały robak żyje w wodzie i buduje sobie osłonkę z lepkiej nici, do której przyczepiają się ziarenka piasku. Pomysł zwierzęcia zainspirował naukowców do stworzenia nowej medycznej taśmy klejącej. Ma mieć ona zastosowanie w chirurgii.

Nowy układ scalony ma poprawić tańsze telewizory
Nowy układ scalony do telewizorów ma zwiększyć jakość obrazu w tańszych telewizorach LCD. Ma automatycznie kontrolować kolor, nasycenie i ostrość obrazu. Ma wejść do sprzedaży przed końcem roku.

Gliniane głośniki odzywają się Głosem Ziemi
Te gliniane głośniki skonstruowane przez chilijskiego projektanta Pablo Ocqueteau noszą nazwę „Mapuguaquén”, czyli Głos Ziemi. Są wielkie, piękne i mają niesamowite brzmienie.

Zielone Gadżety 2010: zwycięzca konkursu wcale nie jest gadżetem
Produkty, które weszły do finału konkursu odzwierciedlają opinię sędziów i publiczności, że musimy: a) produkować mniej rzeczy i b) być mądrzejsi przy projektowaniu urządzeń. Sprawdź, kto wygrał konkurs. Zwycięzca z pewnością spodoba się użytkownikom iPhone’a. [Jaymi Heimbuch]

podobne treści