news

Dziś bogacze kupują kiczowate akwaria

Czego brak osobie, która ma kilka domów, kochanek, samochodów i prywatny odrzutowiec? Przyda jej się akwarium za 200 tysięcy dolarów w mieszkaniu na Manhattanie!

Ralph Ammirati, który zajmuje się takimi akwariami, powiedział NY Times, że jego klientela to wybredne bestie. Bogacze potrafią zadzwonić do niego tuż przed północą w Sylwestra, by powiedzieć, że zepsuł się filtr w ich wypasionym akwarium. Klientka z dzielnicy TriBeCa nie mogła się zdecydować, jaki kolor rybek będzie najbardziej pasował do wystroju wnętrz. Chyba wnętrze powinno pasować do rybek. To akwarium mieści 1700 litrów wody! Sterowane jest za pomocą ekranu dotykowego i oświetlone systemem, który stosowany jest także na scenach teatrów na Broadwayu.

Christopher Stevens, specjalista od urządzania wnętrz, ma wyrobioną opinię na temat bogaczy z Manhattanu, którzy decydują się na akwaria: „Mają kolekcję samochodów, motocyklów, dzieł sztuki oraz trzy psy. Chcą mieć coś nowego, czym zaskoczą znajomych.”

Jeśli przyjrzycie się temu akwarium o pojemności 2600 litrów, który znajduje się w mieszkaniu majętnej osoby w West Village, domyślacie się, jak wielkie muszą być ukryte z tyłu pompy i filtry.

Najdroższa ozdoba pokoju tego typu nazywa się Spacearium i umożliwia podziwianie życia wewnątrz z absolutnie każdej strony.

95 procent właścicieli tych „ozdób” nigdy wcześniej nie posiadało akwarium. Nie interesują się wcale podwodną florą, tylko zobaczyli podobne akwarium u znajomych lub na specjalnym pokazie. Zastanówcie się, co ostatnio kupiliście pod wpływem chwilowego impulsu. Założę się, że jest mniejsze.  [Sam Biddle/giz, NY Times, zdjęcia: Robert Presutti i Trevor Tondro, NYT]

podobne treści

 • Anonim

  Osoba, która potkne sie na tych schodach jeszcze przed wylądowaniem może zacząć krzyczeć „przyniećie dużo ścierek”.

 • matrix.hehe

  Hahaha z a je b i s t y koment hahahaha

 • pisul

  Ja mialem w czerwcu w domu wiecej jak 2600 litrow wody.Dziekiuje ci tusku

 • Marcin Molczyk

  a to nasz premier steruje tymi powodziami? myślałem, że to ruscy