dyskusja

Dyskusja: Co chcielibyście zobaczyć w Windowsie 8.1?

W zasadzie już od momentu pojawienia się w sieci pierwszych wersji preview Windowsa 8 – nowe cacko Microsoftu zmagało się z bardzo ostrą, mniej lub bardziej zasłużoną krytyką przeróżnej maści komentatorów i ekspertów, którzy uznali świeżo wprowadzone zmiany za porażkę giganta z Redmond. Coraz więcej wskazuje na to, że między innymi za ich sprawą – Ballmer i spółka zdecydują się na przywrócenie do „ósemki” pewnych elementów interfejsu dawnych wersji OS-u. Przy tej okazji warto zadać sobie jedno zasadnicze pytanie – za czym tak naprawdę tęsknimy?

Podobnie jak w wypadku wpisu o specyfikacji smartfonów – i ten tekst ma być swego rodzaju przyczynkiem do dyskusji o tym, co tak właściwie chcielibyście zobaczyć w aktualizacji „Windows 8.1”. Ja sam, przyznaję się bez bicia, mam z tym spory kłopot, bowiem jako przedstawiciel zdecydowanej mniejszości… nie tęsknię w zasadzie za niczym.

Do pracy i nauki, a czasem też rozrywki, wykorzystuję w gruncie rzeczy zaledwie kilka programów i wszystko mi jedno czy uruchomiam je z pozycji interfejsu metro, pulpitu czy paska startu. Nie dostrzegam w korzystaniu z Metro UI w zasadzie żadnych szczególnych niedogodności. Tym niemniej, zdaję sobie sprawę, że Windows 8 to nie tylko interfejs Metro i dlatego też tak bardzo interesuje mnie (a właściwie nas) wasza opinia – co chcielibyście zobaczyć w aktualizacji 8.1? (PS. jeśli już rzeczywiście chciałbym coś zmienić, to byłoby to wyłącznie rozmieszczenie paska „zaklęć”, który przemieściłbym z prawej na lewą krawędź ekranu).

Źródło zdjęcia: Techradar.com

podobne treści