gadżetywtf

Druzgocący debiut rosyjskiego drona pocztowego

 Ułan Ude, stolica syberyjskiej Buriacji, nieczęsto przyciąga uwagę mediów. Ale jak już to robi, to robi to z „przytupem”. Jak w przypadku testu najnowocześniejszego rosyjskiego drona pocztowego, który okazał się być spektakularną porażką.

Stolica Buriacji miała być miejscem, w którym rosyjska poczta przetestuje swój najnowocześniejszy system dostarczania przesyłek, czyli pocztowego drona. Nie wszystko jednak poszło zgodnie z planem, ponieważ chwilę po starcie urządzenie wyrwało się spod kontroli i wysoko sklepionym lobem poleciało w kierunku najbliższej ściany, kończąc w ten spektakularny sposób zarówno pokaz możliwości rosyjskich pocztowych dronów, jak i własny „żywot”.

Choć nie był on długi, był dość kosztowny. Nie tylko pod względem wizerunkowym, ale też finansowym, ponieważ budowa bezzałogowca kosztowała około 20 tysięcy dolarów.

Jego twórcy jednak nie zrażają się porażką i obiecują, że wcześniej czy później odnajdą usterkę, a cel, jakim jest wdrożenie do rosyjskiej poczty pocztowych dronów zostanie przez nich ostatecznie zrealizowany. Można jednak podejrzewać, że kolejne testy odbywać się będą bez obecności kamer światowych agencji prasowych.

podobne treści