newswynalazki

Drony przyszłością transportu osobowego?

Wiele już słyszeliśmy zapewnień na temat tego, że technologia radykalnie zmieni sposób, w jaki podróżujemy. Kilka lat temu obiecywali to twórcy pojazdu Segway, teraz podobne zapewnienia zdają się składać firmy pracujące nad autonomicznymi samochodami. Ale może przyszłość transportu wcale nie musi być związana z pojazdami kołowymi?

Przynajmniej tak uważa niemiecki think tank moovel lab, który w powyższym nagraniu roztacza wizję autonomicznych osobowych dronów, które mogłyby w przyszłości transportować ludzi w miastach. W zrealizowanym przez nich para-materiale telewizyjnym stawiają oni pytanie, czy autonomiczne latające taksówki nie byłyby dobrym rozwiązaniem we współczesnych miastach. A biorąc pod uwagę, że moovel lab ma pewne doświadczenie w zakresie komunikacji, ponieważ zajmuje się analizą danych na potrzeby usługi pozwalającej na wypożyczanie samochodów o nazwie car2go, pytania te wydają się być zasadne.

Już dziś drony spełniają coraz ważniejsze funkcje, a wiele firm planuje wykorzystywać je na rynku cywilnym. Może wykorzystanie ich jako osobowe taksówki nie jest wcale tak abstrakcyjnym pomysłem?

podobne treści