news

Dokumenty Google wprowadzają natywne wsparcie dla plików Microsoft Office

Chciałoby się powiedzieć – nareszcie. Dokumenty Google w końcu otrzymały możliwość edycji dokumentów stworzonych w pakiecie Microsoft Office bez konwersji. Oraz bez obaw o to, że posypie się jego formatowanie.

Do tej pory by pracować z dokumentami pakietu MS Office w Dokumentach Google konieczne było ich przekonwertowanie lub otwarcie w trybie kompatybilności z pakietem Office. Niestety, były to rozwiązania, które wcale nie gwarantowały płynnej pracy. Na szczęście te czasy odchodzą już w przeszłość ponieważ Dokumenty Google doczekały się natywnego wsparcia dla plików z Microsoft Office. A to oznacza, że wystarczy je tylko otworzyć w aplikacji i można już je edytować nie martwiąc się o to, że popsuje się formatowanie.

Obecnie obsługiwanymi formatami są formaty .doc, .docx, .dot, .xls, .xlsx, .xlsm, .xlt, .ppt, .pptx, .pps oraz .pot. Pierwsi użytkownicy będą mogli korzystać z natywnej obsługi plików pakietu Office w Dokumentach Google już od przyszłego tygodnia, a proces wprowadzania zmian dla wszystkich użytkowników ma zakończyć się początkiem maja.

podobne treści