film

Dobre rzeczy spotykają tych, którzy na nie pracują. Zwiastun Nightcrawler

Praca dziennikarza nie jest tak nudna i prosta, jak się wydaje. Przekonuje się o tym Lou Bloom, młody człowiek, który odkrywa półświatek dziennikarstwa kryminalnego w Los Angeles w pierwszym zwiastunie Nightcrawler. Do zobaczenia poniżej:

 

Film z udziałem Jake’a Gyllenhaala to thriller osadzony w samym środku współczesnego Los Angeles. Głównym bohaterem jest Lou Bloom, napędzany chęcią zysku, zdesperowany, młody człowiek, który odkrywa dynamiczny, szybki świat dziennikarstwa kryminalnego w Mieście Aniołów. Znajdując grupkę ludzi, filmujących wypadki, pożary, morderstwa, Lou trafia do groźnej rzeczywistości – w której każda syrena policyjna zwiastuje możliwy upadek i ofiary warte kilka dolarów.

Obok Jake’a Gyllenhaala (Labirynt, Enemy), w filmie Nightcrawler grają także Rene Russo (Thor: Mroczny świat, Zabójcza broń 4), Bill Paxton (Kolonia, Na skraju jutra), Michael Hyatt (Do szaleństwa, Punkt krytyczny), Eric Lange (Niezwyciężony Secretariat, Jack, jakiego nie znacie) oraz Carolyn Gilroy (This Is Where We Live, Self-Sabotage). Reżyserem i scenarzystą jest Dan Gilroy, który do tej pory zajmował się jedynie scenariuszami do filmów – stworzył skrypty do między innymi Dziedzictwa Bourne’a, Eskorty i Gigantów ze stali. Premiera światowa zaplanowana jest na 17 października tego roku.

podobne treści